wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Regulamin
Waluta
Producenci
Kontakt
 • Sklep Wydawnictwa WAK
  Wrocław, ul. Bednarska 10/1a
  NIP: 899-218-41-82
 • E-mail:modele@wak.pl
 • Telefon+48 887 298 604
 • Godziny działania sklepuSklep stacjonarny czynny: poniedziałek 10 - 13

Regulamin

REGULAMIN SKLEPU WYDAWNICTWA WAK

 

Regulamin, na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) oraz art. 8 i nast. ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827 z późn. zm.) Regulamin jest udostępniony nieodpłatnie za pośrednictwem Sklepu, powyższe zapewnia możliwość zapoznania się z jego treścią przed zawarciem umowy. Regulamin udostępniany jest w formie pliku PDF, który umożliwia jego pobranie, utrwalenie i wydrukowanie. POBIERZ PDF


Sklep Wydawnictwa WAK znajdujący się pod adresem internetowym www.sklep.wak.pl należy do:
Wydawnictwo WAK Przemysław Bogusz
ul. Kleczkowska 46 lok. 4
50-227 Wrocław
NIP: 899-218-41-82
Regon: 020005973


 

Zakupy

Zakupów w naszym sklepie można dokonywać jako zarejestrowany klient lub bez rejestracji. System sklepu wyśle do Ciebie e-mail z potwierdzeniem otrzymania zamówienia. Uwaga: prosimy o podawanie pełnych danych adresowych i jeśli to możliwe numeru telefonu – ułatwi to wysyłkę zamówień do Państwa.
Dane Klientów sklepu będą wykorzystywane tylko w celach związanych z realizacją złożonych zamówień i prowadzenia statystyk sprzedaży. Nie będą one udostępniane żadnym osobom trzecim. Będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom niepowołanym zgodnie z normami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Założenie konta daje jednak wiele przywilejów, dzięki którym możesz m.in.:
- robić szybkie zakupy (wystarczy jedynie zalogować się do systemu)
- śledzić stan realizacji swojego zamówienia
- przeglądać historię składanych zamówień
- otrzymywać, co jakiś czas e-mail z „Biuletynem nowości”
- otrzymywać zniżki przewidziane dla stałych klientów


 Cennik.

Staramy się aktualizować nasz cennik tak często, jak to jest tylko możliwe. Może jednak zdarzyć się, że dany towar, mimo wykazania go w sklepie, nie będzie dostępny. Prosimy o wyrozumiałość. Ceny te jednak w każdej chwili mogą ulec zmianie, w szczególności wskutek zmian kursów walut lub zmian cen producenta. Ani ten cennik ani inne dane o towarach nie stanowią naszej wiążącej oferty w rozumieniu normy art. 661 § 1 kodeksu cywilnego. Celem prezentacji wszystkich tych informacji jest zaproszenie Klientów do składania zamówień. Mimo prezentacji towarów w cenniku zastrzegamy sobie prawo odmowy przyjęcia zamówienia i sprzedaży towaru bez podania przyczyny. Nigdy nie wysyłamy towaru w cenach innych, niż te, które widnieją na zamówieniu albo w razie różnic podanych w potwierdzeniu otrzymania zamówienia milcząco zaakceptowanych przez Klienta. Nie wysyłamy też innego towaru (zamiennego) bez wcześniejszego uzgodnienia z Klientem

Ilustracje prezentują modele zmontowane lub sklejone, wykończone i/lub pomalowane. Materiały montażowe, kleje, farby i materiały eksploatacyjne nie stanowią integralnych części modelu i nie są do modelu dołączane, chyba, że co innego wynika z wyraźnego opisu modelu i mogą być oddzielnie zamawiane w naszym sklepie.

Opisy towarów prezentowanych na stronach sklepu internetowego mogą nieznacznie odbiegać od ich stanu naturalnego w wyniku postępu technologicznego, zmian technik i technologii produkcji oraz zmian materiałów dokonanych przez producenta. Ilustracje towarów prezentowanych na stronach sklepu internetowego mogą różnić się od wyglądu naturalnego towarów w wyniku stosowanych technik prezentacyjnych.

Wskazane wyżej różnice między ilustracjami i/lub opisami towarów prezentowanych na stronach internetowych a naturalnym wyglądem tych towarów nie stanowią i w żadnym razie nie mogą być poczytywane za niezgodności towaru z umową.


 


Zamówienie.

Minimalna kwota zamówienia w naszym sklepie to 25 zł. Zamówienia realizowane są w kolejności ich nadchodzenia z uwzględnieniem naszych stanów magazynowych i procedury ewentualnego pozyskania zamawianych towarów. 

Umowa sprzedaży towaru zostaje zawarta z chwilą wysłania przez nas informacji o wysłaniu zamówienia (poprzez e-mail).

Przewidujemy, ze maksymalny czas wysłania zamówionych dostępnych towarów nie powinien być dłuższy niż 7 dni roboczych, jednak staramy się aby jak najwięcej zamówień było wysyłanych w ciągu 2 dni roboczych od jego złożenia.

Poniżej prezentujemy tryb postępowania naszej firmy z otrzymanymi zamówieniami:
- dziś złożyłeś zamówienie, które w systemie sklepu zostaje zewidencjonowane jako „oczekujące”
- następnego dnia roboczego (lub w dniu zamówienia, w przypadku jego złożenia do godziny 16:00) jest ono drukowane i przekazane do działu przygotowania wysyłek. Tu sprawdzana jest dostępność towaru w magazynie lub u dystrybutorów. Gdyby aktualna cena towaru różniła się od podanej na stronie sklepu oczekujemy na Twoje stanowisko – odwołanie zamówienia lub milczącą akceptację aktualnej ceny. W przypadku braku danego towaru w magazynie lub trudnościami w jego zdobyciem będziemy kontaktować się z Tobą mejlem lub telefonicznie, dlatego konieczne jest podanie poprawnych danych przy pierwszym logowaniu. W tym czasie w systemie sklepu zamówienie ma status „przyjęte”. Gdyby do kontaktu pod podanymi przez Ciebie danymi nie doszło zamówienie uważamy za niezłożone i otrzyma status "anulowane".
- po skompletowaniu zamówione towary pakujemy do wysyłki w kartonowe opakowania, które, jak mamy nadzieję, uchronią towar przed uszkodzeniem. Po zaksięgowaniu wpłaty na nasze konto (w przypadku wybrania opcji "Przelew" lub "Przelewy24") lub gotowości zamówienia do wysyłki (opcje "Pobranie", "Paypal") zamówienie otrzymuje status "Realizowane".
- zapakowana paczka z zamówionymi towarami przekazywana jest kurierowi. Po wysłaniu zamówienie otrzymuje status „wysłane”.
- zamówione towary mogą mimo naszych starań okazać się aktualnie niedostępnymi lub niedostępnymi po satysfakcjonującej Cię cenie. W takich przypadkach zastrzegamy sobie prawo anulowania zamówienia, które otrzymuje status „anulowane”.
Brak otrzymania wpłaty za złożone zamówienie w terminie 14 dni od jego złożenia skutkuje anulowaniem zamówienia.


Zniżki dla stałych klientów.

Zakupy poszczególnych klientów są sumowane. Klienci, którzy zakupią towary o łącznej wartości 250 zł, otrzymują rabat 2.5%. Po przekroczeniu kwoty 500 zł, rabat wynosi 5.0%, a po przekroczeniu kwoty 1000 zł, 10.0%.

Sposób wysyłki.

Wszystkie przesyłki wysyłamy jako przesyłki polecone lub paczki. Nie dowozimy towaru do domu klienta. Odbiór osobisty jest możliwy w siedzibie Wydawnictwa WAK przy ulicy Bednarskiej 10/1a we Wrocławiu.

 

Płatności.

Akceptujemy płatności:
-
wpłatą na konto. W przypadku wybrania opcji „wpłata na konto” po skompletowaniu zamówionych towarów  prześlemy do Ciebie mejla z informacją o dostępności towaru i prośbą o wpłatę na nasz rachunek bankowy, którego numer dostałeś w Twojej kopii zamówienia.
-
płatność za pomocą PayPal. Po skompletowaniu zamówienia, zostaniesz przeniesiony na szyfrowane strony systemu płatności PayPal za którego pomocą możesz opłacić swoje zamówienie.
- płatność za pomocą Przelewy24
. Po skompletowaniu zamówienia, zostaniesz przeniesiony na szyfrowane strony systemu płatności Przelewy24 za którego pomocą możesz opłacić swoje zamówienie.
-
pobranie za pośrednictwem Poczty Polskiej. Za przesyłkę zapłacisz listonoszowi przy odbiorze.
-
pobranie za pośrednictwem Paczkomaty 24/7. Za przesyłkę zapłacisz kartą w paczkomacie.
-
gotówką. Przy odbiorze osobistym w sklepie stacjonarnym przy ulicy Bednarskiej 10/1a we Wrocławiu.

Odstąpienie od umowy

Odstąpienie od umowy po otrzymaniu towaru i zwrot towaru.

            Na podstawie Ustawy o Prawach Konsumenta z dnia 30 maja 2014 możesz odstąpić od zawartej z nami umowy w terminie 14 dni licząc od dnia otrzymania towaru.

            Odstąpienie przez Ciebie od umowy na tej podstawy wymaga z mocy prawa bezwzględnie obowiązującego złożenia przez Ciebie stosownego oświadczenia w formie pisemnej według wzoru zamieszczonego poniżej i przesłania tego oświadczenia wraz z paragonem zakupu pocztą na adres:

Wydawnictwo WAK
ul. Kleczkowska 46/4
  50-227 Wrocław


 

Wzór oświadczenia:

………………….. dnia …. …….. ……. r.

…………………….

(imię i nazwisko) 

……………………

(adres)

Wydawnictwo WAK
ul. Kleczkowska 46/4
  50-227 Wrocław

Oświadczenie 

Na podstawie Ustawy o Prawach Konsumenta z dnia 30 maja 2014 odstępuję od umowy sprzedaży, zawartej zamówieniem złożonym dnia …. …….. ……. r., towaru otrzymanego w dniu …. ……….. ……… r

…………..

(podpis)


 

            Do oświadczenia tego prosimy dołączyć towar, co przyspieszy termin zwrotu zapłaconej nam ceny. W przypadku zwrotu towaru przy składanym oświadczeniu o odstąpieniu od umowy zapłaconą nam cenę zwrócimy w terminie nie przekraczającym 14 (słownie: czternastu) dni licząc od dnia otrzymania oświadczenia wraz z towarem.      

            W przypadku nie dołączenia towaru do oświadczenia o odstąpieniu od umowy towar powinien być nam zwrócony w terminie 14 (słownie: czternastu) dni licząc od dnia wysłania na nasz adres oświadczenia o odstąpieniu od umowy. W przypadku takim z mocy normy art. 488 § 2 k.c. zapłaconą nam cenę zwrócimy w terminie nie przekraczającym 14 (słownie: czternastu) dni licząc od dnia otrzymania zwrotu towaru. Koszt przesyłki ze zwracanym towarem ponosi kupujący.

Zwracany towar prosimy zapakować w opakowanie gwarantujące bezpieczną przesyłkę.

Reklamacje

Przy odbiorze towaru należy  sprawdzić stan opakowania przesyłki, w tym w szczególności ciągłość taśmy klejącej świadczącą o nienaruszeniu paczki, i sprawdzić, czy w czasie przewozu nie doszło do naruszenia opakowania, w tym choćby do jego zdeformowania, a w przypadku stwierdzenia takiego naruszenia do odnotowania wszystkich uszkodzeń na dokumencie dostawy i sporządzenia protokołu reklamacyjnego przez przewoźnika. W przypadku takim Klient jest zobowiązany do odmowy odbioru przesyłki.

Przy odbiorze towaru dostarczonego w paczce nie uszkodzonej Klient jest upoważniony i zobowiązany do sprawdzenia zawartości paczki w obecności dostarczyciela, a w przypadku stwierdzenia niezgodności asortymentowych lub ilościowych z fakturą/paragonem albo uszkodzeń mechanicznych mogących powstać w przewozie do ich odnotowania na dowodzie dostawy i sporządzonym protokole reklamacyjnym.

Wszystkie stwierdzone przy odbiorze niezgodności asortymentowe i/lub braki ilościowe albo uszkodzenia mechaniczne Klient jest zobowiązany zgłosić Wydawnictwa WAK w formie pisemnej listem poleconym wysłanym w ciągu 24 godzin od momentu otrzymania paczki, dołączając do zgłoszenia protokół reklamacyjny.

Pokwitowanie odbioru zamówionych towarów bez zastrzeżeń poczytuje się w razie jakichkolwiek wątpliwości za pokwitowanie ich odbioru w asortymentach i ilościach określonych fakturą/paragonem.

Odpowiedzialność Wydawnictwa WAK za niezgodności asortymentowe i/lub braki ilościowe albo uszkodzenia mechaniczne powstałe w transporcie i nie odnotowane na dokumencie dostawy oraz protokole reklamacyjnym albo powstałe z innych przyczyn i niezgłoszone w terminie lub zgłoszone nieprawidłowo jest wyłączona.
          Kupujący jest zobowiązany zbadać jakość dostarczonych towarów i zawiadomić Wydawnictwo WAK listem poleconym o stwierdzonych wadach fizycznych w terminie nie przekraczającym 12 (słownie: dwunastu) miesięcy licząc od dnia stwierdzenia niezgodności towaru z umową, załączając do reklamacji towar poczytywany za wadliwy

            Wydawnictwo WAK bada zasadność reklamacji i w terminie nie przekraczającym 14 (słownie: czternastu) dni licząc od dnia otrzymania zawiadomienia o niezgodności towaru z umową i reklamowanego towaru zawiadamia Klienta o sposobie załatwienia reklamacji.

            W przypadku uznania reklamacji za uzasadnioną Wydawnictwo WAK dokonuje wymiany towarów wadliwych na towary wolne od wad w terminie nie przekraczającym kolejnych 3 (słownie: trzech) dni roboczych, a towarów sprowadzonych na doraźne zamówienie w terminie nie przekraczającym kolejnych 30 dni.

            W przypadku uznania reklamacji za nieuzasadnioną Wydawnictwo WAK zawiadomi o tym pisemnie Kupującego w terminie nie przekraczającym 14 (słownie: czternastu) dni roboczych od dnia otrzymania zawiadomienia niezgodności towaru z umową i reklamowanego towaru.


 

Polityka prywatności

Dane osobowe przekazywane nam w związku z rejestracją i korzystaniem ze sklepu www.sklep.wak.pl są przetwarzane przez Wydawnictwo WAK Przemysław Bogusz z siedzibą we Wrocławiu, ul. Kleczkowska 46/4 wpisane do ewidencji działalności gospodarczej pod numerem 165446, NIP 899-218-41-82, REGON 020005973, która jest administratorem tych danych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Dane osobowe, które nam Państwo powierzają: imię, nazwisko, adres email, adres, numer telefonu, przetwarzane są:

 • w zakresie niezbędnym do realizacji usług świadczonych drogą elektroniczną i realizacji składanych przez Państwa zamówień;

 • w celu realizacji składanych przez Państwa zamówień na produkty znajdujące się w asortymencie sklepu www.sklep.wak.pl;

 • w celu rozpatrywania składanych przez Państwa reklamacji oraz zwrotów w przypadku odstąpienia od umowy (zwrotu towaru);

 • jeżeli wyrażą Państwo zgodę na otrzymywanie od nas informacji marketingowych dane osobowe będą przetwarzane przez nas również w celu przekazywania informacji o naszym sklepie, ofercie i promocjach, a także informacji dotyczących produktów i usług podmiotów współpracujących z nami.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych może uniemożliwić nam świadczenie usług drogą elektroniczną oraz dokonywanie  zakupów w sklepie www.sklep.wak.pl.

Powierzając nam swoje dane osobowe mają Państwo prawo wglądu do nich, prawo żądania ich aktualizacji oraz prawo żądania ich usunięcia. Dane osobowe podane w koncie Klienta można samodzielnie edytować i usuwać (zakładka „Twoje konto”). Można również zwrócić się do nas z żądaniem usunięcia całego konta Klienta poprzez wysłanie stosownej prośby na adres e-mail: modele@wak.pl z adresu poczty elektronicznej aktualnie zarejestrowanego. Jeśli chcieliby Państwo zrezygnować z otrzymywania newslettera to możesz to zrobić samodzielnie (zakładka „Twoje konto”, odnośnik „Newsletter”), kontaktując się z nami z adresu poczty elektronicznej aktualnie zarejestrowanego. Informacje o sposobie rezygnacji z newslettera wskazane są również w stopce każdego newslettera.

Zasady bezpieczeństwa

Wydawnictwo WAK Przemysław Bogusz zapewnia bezpieczeństwo danych osobowych dzięki odpowiednim środkom technicznym oraz organizacyjnym, mającym na celu zapobieżenie bezprawnemu przetwarzaniu danych oraz ich przypadkowej utracie, zniszczeniu oraz uszkodzeniu. Ponadto dokładamy szczególnej staranności, żeby informacje osobowe były:

 • poprawne i przetwarzane w sposób zgodny z prawem,

 • uzyskane tylko dla określonych celów i nie przetwarzane dalej w sposób niezgodny z tymi celami,

 • adekwatne, odpowiednie i nie nadmiarowe,

 • dokładne i aktualne,

 • nie przechowywane dłużej niż to konieczne,

 • przetwarzane zgodnie z prawami przysługującymi osobom (których dotyczą), w tym zgodnie z prawem do zastrzeżenia udostępniania,

 • bezpiecznie przechowywane,

 • nie transferowane bez odpowiedniej ochrony.

Dla Państwa bezpieczeństwa, proszę pamiętać o:

 1. ustanowieniu loginu i hasła do konta Klienta uniemożliwiających w prosty sposób odgadnięcie ich przez osoby trzecie. W szczególności zalecamy stosowanie w haśle ciągu znaków i cyfr oraz dużych i małych liter;

 2. wylogowaniu się ze strony www.sklep.wak.pl po zakończonej sesji (zakończonych zakupach, dodawaniu wiadomości na forum itp.). Samo wyłączenie okna przeglądarki nie jest równoznaczne z wylogowaniem się ze strony www.sklep.wak.pl. Wylogowanie ze strony www.sklep.wak.pl nastąpi po kliknięciu przycisku „Wyloguj”, który jest umieszczony w prawym górnym rogu strony;

 3. zachowaniu loginu i hasła do konta Klienta w tajemnicy, w tym w szczególności o nieprzekazywaniu danych (loginu, hasła) jakimkolwiek osobom trzecim;

 4. korzystaniu z programów antywirusowych, w tym regularnym skanowaniu dysków w poszukiwaniu wirusów;

 5. korzystaniu ze strony www.sklep.wak.pl wyłącznie za pośrednictwem zaufanych komputerów, na których zainstalowano wyłącznie sprawdzone oprogramowanie. Korzystanie z cudzych komputerów rodzi ryzyko przechwycenia loginu, hasła lub innych danych, które podajesz;

Informacje techniczne

Informacje techniczne – pliki cookie

Podczas korzystania z www.sklep.wak.pl na Państwa urządzeniu końcowym (komputerze, smartfonie, tablecie itp.) zapisywane są niewielkie pliki (w szczególności tekstowe), zawierające informacje niezbędne do prawidłowego korzystania ze sklepu www.sklep.wak.pl pliki cookie. Dzięki zapisaniu tych plików na urządzeniu możliwe jest m. in. zapamiętanie danych logowania, dzięki czemu nie trzeba każdorazowo wpisywać loginu i hasła, zapamiętanie towarów dodanych przez Państwa do koszyka, czy dostosowanie treści strony do zainteresowań. Dzięki plikom cookie możliwe jest zbieranie danych statystycznych sklepu www.sklep.wak.pl, co umożliwia nam rozwijanie sklepu zgodnie z preferencjami naszych Klientów.

Pliki cookie nie zawierają danych identyfikujących, na ich podstawie nie można ustalić czyjejkolwiek tożsamości. Pliki te nie są w żaden sposób szkodliwe dla urządzenia i nie zmieniają jego ustawień ani ustawień zainstalowanego na nim oprogramowania. Odczytanie zawartości tych plików możliwe jest jedynie przez serwer, który je utworzył.

W trakcie korzystania ze sklepu www.sklep.wak.pl korzystamy z dwóch rodzajów plików cookie: sesyjnych oraz stałych. Pliki sesyjne to pliki tymczasowe, które przechowywane są w Państwa urządzeniu do czasu wylogowania z www.sklep.wak.pl, opuszczenia www.sklep.wak.pl lub zamknięcia przeglądarki. Stałe pliki są przechowywane w Państwa urządzeniu przez czas określony w parametrach tych plików lub do momentu ich usunięcia przez Państwa.

Jakie pliki cookie wykorzystujemy?

a)      Pliki niezbędne do działania sklepu - pliki te umożliwiają prawidłowe działanie sklepu www.sklep.wak.pl, logowanie do sklepu, nawigowanie po sklepie, dokonywanie zakupów oraz pobieranie ze sklepu zakupionych plików. Bez ich zapisania na Państwa urządzeniu korzystanie ze sklepu jest niemożliwe;

b)      Pliki zapewniające bezpieczeństwo transakcji dokonywanych w obrębie sklepu. Brak tych plików uniemożliwi bezpieczne dokonanie transakcji;

c)      Pliki statystyczne - umożliwiają zbieranie przez nas informacji statystycznych na temat sposobu korzystania ze sklepu;

d)      Pliki funkcjonalne - pliki umożliwiające zapamiętanie Państwa ustawień i preferencji. Dzięki zapisaniu tych plików na Państwa urządzeniu m. in. nie będzie trzeba każdorazowo wpisywać loginu i hasła, zostaną wyświetlone produkty dostosowane do Państwa zainteresowań itp.;

e)      Pliki reklamowe - pliki umożliwiające otrzymanie spersonalizowanej reklamy. Pliki te mogą być wykorzystywane przez sklep lub przez współpracujące ze sklepem podmioty świadczące usługi reklamowe, dzięki czemu może zostać wyświetlona reklama dostosowana do Państwa zainteresowań, a ilość wyświetleń reklamy może być limitowana dzięki czemu reklamy będą mniej uciążliwe itp.

 Co zrobić, jeśli nie zgadzają się Państwo na zapisywanie plików na Państwa urządzeniu?

Najczęściej ustawienia przeglądarki domyślnie dopuszczają zapisywanie plików cookie. Jeżeli nie zgadzają się Państwo, na zapisywanie tych plików na urządzeniu, trzeba odpowiednio zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Zmiana może polegać na niezapisywaniu plików cookie na Państwa urządzeniu, bądź na każdorazowym informowaniu o zapisaniu danego pliku na Państwa urządzeniu. Można również za każdym razem po wizycie w sklepie usuwać pliki ze swojego urządzenia. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookie dostępne są w ustawieniach oraz w sekcji "Pomoc" przeglądarki internetowej. Należy pamiętać jednak, że ograniczenia w stosowaniu plików cookie mogą utrudnić lub uniemożliwić korzystanie ze sklepu.

Ustawienia przeglądarki urządzenia pozwalające na zapisywanie plików oznaczają, że wyrażają Państwo zgodę, aby pliki te zapisywane były na Państwa urządzeniu.

Postanowienia końcowe

Klient odpowiednio złożeniem zamówienia albo założeniem konta Zarejestrowanego Klienta akceptuje wyżej opisane zasady i tryb postępowania podane Mu powyżej i przyjęte przez Niego do wiadomości oraz wyraża zgodę na przetwarzanie Jego danych osobowych w celach związanych z wykonywaniem umów.

Wszystkie nazwy firm, ich loga i znaki towarowe, są zastrzeżoną własnością innych firm i są prezentowane w naszym sklepie jedynie w celach reklamowych towarów tych firm.

Na każde pytanie odpowiemy

Przemysław Bogusz (właściciel)


 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu